Doktorlar İçin SEO Neden Önemlidir?

Bir doktor veya sağlık uzmanıysanız, muhtemelen SEO'nun çabaya değmeyecek kadar karmaşık olduğunu düşünüyorsunuz. Ne de olsa, sıralamalarınızı etkileyebilecek o kadar çok olası faktör var ki neyin işe yarayıp neyin yaramadığını söylemek tamamen zor görünüyor.

Birçok doktor için bir SEO şirketi tutma fikri korkutucu olabilir. Gerçek şu ki, çoğu doktorun bunu kendi başına yapacak vakti ve teknik donanımı yok. İyi bir SEO ajansı, web sitenizin doğru şekilde kurulduğundan emin olmanıza yardımcı olabilir ve eğer değilse, düzeltmenize yardımcı olabilirler.

SEO Nedir?

Arama motoru optimizasyonu (SEO), bir web sitesinin içeriğini ve performansını iyileştirerek arama motorlarından bir bilgi sitesine gelen trafik hacmini iyileştirmeyi amaçlayan bir dizi süreçtir. Arama motorları tarafından üretilen organik sonuçlarda üst sıralarda yer alacak web siteleri oluşturmayı amaçlar.

Bu tür bir organik sıralama, şirketinizin arama sonuçlarında bulunmasını kolaylaştırarak doğrudan trafik hacmini iyileştirdiği için göründüğünden daha önemlidir. Aynı zamanda ziyaretçilerin şirketinizin adını daha sık tanıdıkları için güven ve marka bilinirliğini artırır.

SEO Performansınızı İyileştirmek İster Misiniz?

Doğru strateji uygulandığında, şirketiniz bu hızla gelişen arama motoru pazarlamacılığı ortamında size sunulan fırsatlardan en iyi şekilde yararlanacak şekilde konumlandırılacaktır. SEO'nuzu yükseltmenin yollarını arıyorsanız, arama motoru sıralamalarınızı iyileştirmeye başlamanıza yardımcı olabilecek birkaç ipucumuz var.

İlk olarak, iyi SEO'nun bir gecede elde edilemeyeceğini anlamak önemlidir. Gerçekten meyvelerini toplamak için stratejik ve uzun vadeli bir yaklaşıma ihtiyacınız bulunmaktadır. Başlamanıza yardımcı olmak için, arama motoru sıralamalarınızı iyileştirmeye yönelik bazı ipuçları şunlardır:

  1. Yeni içerik oluşturun. SEO söz konusu olduğunda içerik kraldır. Google web sitenizi taradığında, sektörünüzde veya nişinizde neler olup bittiğini anlamalarına yardımcı olacak yeni ve alakalı içerik ararlar.
  2. Daha iyi hedefleme için uzun kuyruklu anahtar kelimeler kullanın. Pazarlamacıların SEO söz konusu olduğunda yaptığı en büyük hatalardan biri, aynı anahtar kelimeleri tekrar tekrar kullanmaktır. İşe yaradığını hissettiği için yapmamak zor ama ya size bunu aşmanın bir yolu olduğunu söylesek? Var! Kısa anahtar kelimeler yerine uzun kuyruklu anahtar kelimeler kullanarak bunların çok fazla olduğunu göreceksiniz.

Doktorlar İçin SEO'nun Faydaları Nelerdir?

Bir doktorun muayenehane adı arama sonuçlarında öne çıktığında, güçlü bir müşteri adayı nesli sergileyerek potansiyel hastalar nezdinde güvenilirlik oluşturur. Arama motoru optimizasyonu (SEO), web sitesi trafiğini artırmanın, daha fazla müşteri adayı oluşturmanın ve farkındalık oluşturmanın ve aynı zamanda doğrudan rezervasyonları artırmanın harika bir yoludur.

Google'da daha üst sıralarda yer aldığınızda, daha fazla kişinin şirketinizi bulma, sunduğunuz ürünler hakkında daha fazla bilgi edinme ve nihayetinde müşteri olmak için sizinle iletişime geçme şansı olacaktır.
SEO, sonuçta daha fazla satışa yol açacak olan daha fazla müşteri adayı oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Bunun nedeni, arama sonuçlarında ne kadar üst sıralarda yer alırsanız, sitenizi o kadar çok kişi görüntüleyecek ve sonuç olarak o kadar çok müşteri adayı elde edeceksiniz.

Doktorlar için SEO'nun en önemli faydalarına bir göz atalım.

  • Daha yüksek anahtar kelime sıralaması
  • Daha nitelikli trafik
  • İşletmeniz için daha fazla müşteri adayı ve sorgu
  • Anlaşmaları sonuçlandırmak ve iş kazanmak için daha iyi potansiyel elde etmek
  • Daha fazla doğrudan rezervasyon

Doktorlar İçin SEO İpucu #1 Anahtar Kelime Araştırması

Ofisinizin web sitesine müşteri çekmek, doğru anahtar kelimeleri seçmenizi gerektirir. Mükemmel anahtar kelimelerinizi bulduktan sonra, iyi yazılmış ve bilgilendirici içerik oluşturmaya odaklanın. Arama motorlarında üst sıralarda yer almak, büyük arama motorlarında üst sıralarda yer almak için hem site içi hem de site dışı stratejileri kapsayan bir SEO stratejisi gerektirir.

KeywordsFX , Keyword Tool ve Answer the Public gibi anahtar kelime araştırma araçları, gerçek arama verilerine dayalı oldukları için harikadır. Ayrıca, insanların uygulamanızı bulmak için çevrimiçi olarak aradığı anahtar kelimeleri ve kelime öbeklerini ortaya çıkarmanıza yardımcı olabilirler.

Doktorlar İçin SEO İpucu #2 SEO Stratejinizi Oluşturun

İyi hazırlanmış bir içerik stratejisi, işletmenizin web sitesine trafik çekmenize yardımcı olabilir. Bu SEO içerik stratejisi şablonu, kendi pazarlama çabalarınızda size yardımcı olabilecek stratejiler, şablonlar ve içerik örnekleri içerir.

Sitenizin başarılı olmasını istiyorsanız, iki şeyi düşünmeniz gerekir:

  • Benzersiz, yardımcı içerik oluşturma ve yayınlama
  • Şirketinizi kendi alanınızda lider olarak konumlandırmak

Bir bloğunuz varsa, onu sektör haberleri, faydalı bilgiler ve en son şirket haberleriyle düzenli olarak güncellediğinizden emin olun. Okuyuculara içeriden bilgi vermek, onları sitenizle meşgul etmenin ve bakmaları için ilginç bir şey vermenin etkili bir yoludur.

Doktorlar İçin SEO İpucu #3 Anahtar Kelime Yerleşimi

Harika bir başlık, ziyaretçilerinizin dikkatini çekecek ve onları daha fazlasını okumaya ikna edecektir. Başlıktan önce ve sonra kullandığınız kelimeler hedef kitlenize hitap etmelidir.

Arama motorlarını çekmek ve sitenize tıklamaları teşvik etmek için nişinizle alakalı anahtar kelimeler gönderinin gövdesine serpilmelidir.

Doktorlar İçin SEO İpucu #4 Yerel Arama İçin Optimize Edin

İnsanlar bölgenizde sizi çevrimiçi olarak aradıklarında, sonuçların en üstünde görünmek istersiniz. Sitenizi yerel arama için optimize etmenin en kolay yolu, sayfa başlıklarınıza ve site içeriğinize konum anahtar kelimeleri eklemektir.

Web sitenizi arama motoru optimizasyonu için optimize etmek uzun vadeli bir savaştır. Dizine eklediğiniz ifadelere tutarlı bir şekilde alakalı anahtar kelimeler eklemeniz ve son derece spesifik kelimeleri sıralamak için fırsatları belirlemeniz gerekir. Özellikle arama motoru sıralaması yorgunluğunu azaltmak için işe öncelik verirken sistematik olmak her zaman faydalıdır.

Doktorlar İçin SEO İpucu #5 Google Web Yöneticisi Araçlarını Kurun

Google Web Yöneticisi Araçları, web sitenizin Bing ve Yahoo gibi arama motorlarındaki durumunu izlemenize yardımcı olabilir ve hatta size doğrudan IP adresini verir. Bu, teknik sorunları düzeltmenize veya web sitenizin yavaşlamış gibi görünüp görünmediğini veya bir sayfanın düzgün yüklenmediğini kontrol etmenize yardımcı olur.

Doktorlar İçin SEO İpucu #6 Kaliteli Backlinkler Oluşturun

Doktorlar için arama motoru optimizasyonu, geri bağlantıların (Backlink) bulunmasına ve takip edilmesine yardımcı olmak için kullanılan bir süreçtir. Sitenize ek trafik getirmek için ilgili arama terimlerini tanımlamayı ve bunlardan yararlanmayı içerir.

Bağlantı kurma, eBay ve Amazon gibi çevrimiçi pazarlarda trafiği ve otoriteyi artırmanın etkili bir yolu olarak kendini kanıtlamıştır. Ayrıca bloglar, e-ticaret web siteleri ve ürünleri veya hizmetleri için teşhir arayan diğer işletmelerle de çalışır.

Doktorlar İçin SEO Özel Bir Yaklaşım Gerektirir!

Aynı işler için aynı hedef kitleyi kovalayan birçok doktor bulunuyor. Bu nedenle, fark edilmek ve rakiplerinizin önünde kalmak çok önemlidir. Rakiplerinizin önüne geçmeniz için buradayız! Bizimle iletişime geçerek dijitaldeki yerinizi alın.