Doktorlar İçin SEO

Doktorlar için SEO, doktorların kişisel web sitelerinin arama motorlarında yapılan aramalar sırasında üst sıralara ulaşması için yapılan özel çalışmalardır. Doktorlar için yapılan SEO çalışmalarının amacı, daha fazla hastanın doktora ulaşmasını sağlamaktır. SEO kelimesi İngilizce “Search Engine Optimization” cümlesindeki kelimelerin baş harflerinden oluşmaktadır. Türkçe olarak arama motoru optimizasyonu olarak ifade edilir.

Doktorlar İçin SEO Çalışması Neden Gereklidir?

Doktorlar sunduğu hizmeti hastalara duyurabilmek ve daha çok hastaya ulaşabilmek için SEO çalışmasına ihtiyaç duyarlar. Örneğin İstanbul’da muayenesi olan bir üroloji doktorunun, arama motoruna İstanbul üroloji doktoru yazarak arama yapan bir hastaya ulaşması için, yapılan bu aramada doktorun sitesinin ilk sayfada çıkması gerekir. Bu da ancak düzgün yapılan bir SEO çalışmasıyla mümkündür.

Göze Hitap Etmeli
Sizi Tanıtmalı
Hızlı Olmalı
Mobil Uyumlu Olmalı

Doktorlar için SEO Nasıl Yapılır?

SEO çalışmasının site içi ve site dışı olmak üzere iki şekli bulunmaktadır. Her şeyden önce web sitesinin SEO kurallarına uygun olarak inşa edilmesi gerekir. Aksi takdirde, site içerisinde ne kadar güzel makaleler olsa da arama motorları tarafından fark edilmez. Site içi SEO çalışmaları tam olduktan sonra site dışı SEO çalışmalarına başlanır.

Bunlar da özgün içerik girilmesi ve backlink çalışması şeklinde kabaca iki türlüdür. Doktorun sitesinde yer alan tıbbi içeriklerin, mutlaka bu konunun uzmanı tarafından gözden geçirilmesi gerekir. İçeriklerin SEO kriterlerine göre yazılması, anahtar kelime seçiminin ve sayısının istenilen oranda olması gerekir. Ayrıca doktorun web sitesindeki sayfaların yüklenme hızının da iyi olması gerekir.

Medikal Ajans olarak doktorlar için yaptığımız SEO çalışmalarımızda öncelikle site içi SEO çalışmalarına başlıyoruz. Eksiklikleri tamamlayıp hataları düzeltiyoruz. Örneğin sayfanın başlığı, meta açıklaması, başlık etiketleri, site içi bağlantıları düzenliyoruz. Daha sonra ise site dışı SEO yani backlink ve sosyal medya çalışmalarına başlıyoruz. Web sitesinde yer alan görsellerin optimizasyon çalışmalarını yapıp, site hızını artırıyoruz.

Sonuç olarak yukarıdaki nedenlerden dolayı her doktorun mutlaka bir web sitesi olmalıdır. Eğer web siteniz henüz yoksa ya da var ama yukarıdaki şartları taşımıyorsa hemen Medikal Ajans ile iletişime geçin ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin.

Web sitesinin Google gibi arama motorları tarafından sevilmesi için, performanslarının hızlı olması ve onların istedikleri bir takım kriterlere uygun olarak kodlanmış olması gerekir.

Web Tasarım Referanslarımız