Doktor Web Sitesi

Doktor web sitesi, bir doktorun internetteki adresidir. Doktorun hastaları ile iletişim kurmasını ve hastalarının doktora ulaşmasını sağlar. Dijital teknolojinin son derece yaygın olarak kullanıldığı günümüzde, hastalar artık sağlık sorunlarının çözümünde internete başvurmakta ve doktor aramaktadır. İşte bu yüzden doktor web sitesinin önemi giderek artmaktadır.

Bir Doktor İçin Web Sitesi Neden İhtiyaç?

Doktor bilgi, deneyim ve tecrübelerini kişisel web sitesi sayesinde hastalara kolayca aktarabilir. Sitesinde yayınlayacağı makale veya ameliyat videoları hastalara bilgi, cesaret ve cesaret verir. Sitede yer alan hasta yorumları, soru ve cevaplar da hastaların ilgisini çeker.

Göze Hitap Etmeli
Sizi Tanıtmalı
Hızlı Olmalı
Mobil Uyumlu Olmalı

Popülerliği arttırır

Usulüne uygun olarak yapılmış olan bir web sitesi, eğer yapılacak olan SEO çalışması ile desteklenir ise, hastaların bazı anahtar kelimeler ile arama motorlarında yaptığı aramalarda doktorun web sitesini üste çıkarır ve doktorun popülerliğini arttırır.

Diğer reklam yöntemlere göre daha düşük maliyetlidir.

Doktor web sitesi, broşür, kartvizit gibi reklam çalışmalarına göre, baskı ve tasarım maliyeti olmamasından dolayı daha ekonomiktir. Ayrıca doktor web sitesi üzerindeki adres, iletişim ve diğer her türlü bilgi istendiğinde kolayca değiştirilebilir.

Mail ciddiyeti kazandırır

Doktor web sitesine ait kurumsal bir mail adresinin olması, gmail veya hotmail gibi uzantılaragöre daha fazla ciddiyet kazandırır.

Markalaşmayı sağlar.

Hastaların web sitesini ziyaret etmesi, orada vakit geçirmesi ile zamanla doktorun ismi markalaşır ve doktorun bilinirliği artar.

Doktor Web Sitesi Nasıl Olmalı?

Doktor web sitesinin olması gereken en önemli özellikleri şunlardır;

 • Mutlaka mobil cihazlara uyumlu olmalı.

  Günümüzde artık insanların neredeyse tamamı internet erişiminde akıllı cep telefonlarını ve diğer mobil cihazları kullanmaktadır. Bu yüzden doktor web sitesinin mobil cihazlarla 0 uyumlu olması gerekir.

 • Uygun kod yapısı ile yazılmalı.

  Web sitesinin Google gibi arama motorları tarafından sevilmesi için, performanslarının hızlı olması ve onların istedikleri bir takım kriterlere uygun olarak kodlanmış olması gerekir.

 • İçerikler SEO uyumlu ve özgün olmalı.

  Web sitesinin SEO (arama motoru optimizasyonu) uyumlu olması gerekir. Web sitesinde yer alan içeriklerin SEO kriterlerine uygun ve özgün olarak hazırlanması gerekir. Web sitesinde yer alan içerikler başka web sitelerinden kopyala yapıştır tekniği ile alınmamalı ve özgün olarak hazırlanmalıdır.

 • Kullanıcı dostu olmalı.

  Web sitesi karmaşık olmamalı, siteyi ziyaret eden hasta içeride rahatça dolaşabilmeli, yolunu kaybetmemelidir. Web sitesinin tasarımı, kullanımı ve renk uyumu sıkıcı olmamalıdır.

 • Dinamik olmalı.

  Web sitesi yapılıp bir kenara bırakılmamalı, sürekli olarak içerikler ile desteklenmeli, yani dinamik bir site olmalı. Aksi takdirde arama motorları nezdinde zamanla güncelliğini yitirir. Bu yüzden web sitesine belirli aralıklarla içerik girilmelidir.

Sonuç olarak yukarıdaki nedenlerden dolayı her doktorun mutlaka bir web sitesi olmalıdır. Eğer web siteniz henüz yoksa ya da var ama yukarıdaki şartları taşımıyorsa hemen Medikal Ajans ile iletişime geçin ya da aşağıdaki formu doldurup gönderin.

Web sitesinin Google gibi arama motorları tarafından sevilmesi için, performanslarının hızlı olması ve onların istedikleri bir takım kriterlere uygun olarak kodlanmış olması gerekir.

Web Tasarım Referanslarımız