Doktorlar İçin YouTube Video Çekimleri

Doktorlar için YouTube video çekimleri, Medikal Ajans tarafından verilen hizmetler arasında bulunmaktadır. Günümüzde Google’dan sonra en büyük arama motoru Youtube‘dir. Sağlık sorunu yaşayan kişilerin önemli bir bölümü YouTube videoları izlemektedir. Bu yüzden video pazarlama stratejisi, hem doktorlar hem de sağlık kuruluşlarının potansiyel hastalara ulaşmada çok etkili bir yöntemdir. 

Doktorlar İçin YouTube Video Çekimleri Neden Önemlidir?

Video çekimlerinde doktorlar kendilerini hedef kitlesi olan hastalarına tanıtırlar. Uzmanlık alanı, ilgi alanına giren hastalıklar ve uyguladığı tedavi yöntemleri hakkında bilgiler verir.

Hastalar doktorun çalıştığı kliniği ya da muayenesini merak ederler. Bu yüzden muayene ya da kliniği tanıtacak video içeriklerinin oluşturulması önemlidir.

Hasta görüşlerini içeren videolar hazırlanabilir. Bu tür videolar hastaların doktora olan güvenini artırır.

Hastaların aklına takılabilecek sorular ile ilgili hazırlanan videolar hastaların kafasındaki tereddütleri giderir.

Doktorun ilgi alanına giren konularda eğitici ve öğretici videolar hazırlanması hastaları bilgilendirir ve doktora olan güvenini artırır.

Doktor YouTube’da kendi kanalı üzerinde canlı yayınlar yaparak hedef kitlesi olan hastalarıyla anlık olarak iletişime girebilir ve onların sorularını cevaplayabilir.

Halk arasında doğru bilinen yanlışlar hakkında bilgilendirici ve açıklayıcı videolar çekilerek bilgilendirmeler yapılabilir.

Doktor uzmanlık alanına giren konula ile ilgili sıkça sorulan sorular hakkında videolar çekebilir.

Doktorlar İçin YouTube Video Çekimleri Hizmetinde Medikal Ajans

Doktorlar için video çekimleri, onların yoğun iş programlarından dolayı çoğu zaman zor olmaktadır.  Ancak hedef kitle üzerinde iyi bir izlenime sahip olmak için videolar önemlidir. Medikal ajans olarak belirlediğiniz tarihte muayenehanenize ya da kliniğinize gelip çekimler yapabilir, videoları hazırlayıp, YouTube kanalınıza yükleyebiliriz.  Siz de YouTube kanalınız için video çekimleri yaptırmak istiyorsanız Medikal Ajans ile iletişime geçmeniz veya aşağıdaki formu doldurup göndermeniz yeterli olacaktır.