Doktorlar İçin Sosyal Medya

Doktorlar için sosyal medya, günümüzde hastalar ile iletişim kurmak için etkili bir yöntemdir. Sosyal medya kullanan doktorlar, uyguladıkları tedavileri ve uzmanlık ananıyla ilgili verdikleri hizmetleri daha geniş kitlelere duyurarak yeni hastalara daha kolay ulaşırlar. Yani sosyal medya, hasta ile doktor arasında bir köprü görevi görür. Bu yüzden doktorlar için sosyal medya büyük bir önem taşır. Profesyonel bir ekip tarafından yönetilen doktor sosyal medya hesabı, adeta doktorun sanal bir muayenehanesi haline gelir.

Doktor Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Olmalıdır?

Doktorlara ait olan sosyal medya hesapları profesyonel bir ekip tarafından yönetilmelidir. Paylaşılan içerikler özenle hazırlanmalı ve hitap edilen hasta kitlesinin beklentilerine cevap verir özellikte olmalıdır. Bu hesap aynı zamanda doktorun vizyonunu da temsil edeceği için görsel açıdan iyi tasarlanmalı ve kurumsal kimlik taşımalıdır. Hazırlanan içerikler ve görsellerde hastaların anlayamayacağı tıbbi dil kullanılmamalı, hedef kitlenin anlayabileceği bir dil ile hazırlanmalıdır.

Profesyonel Şekilde Yapılan Sosyal Medya Yönetimi Doktora Ne Kazandırır?

Alanında uzman bir ekip tarafından yönetilen bir doktor sosyal medya hesabı, doktorun hedef kitlesi olan hastalara kolay bir şekilde ulaşmasını sağlar. Eskiden hasta ile iletişim kurmak için SMS, broşür, el ilanı gibi yöntemler kullanılmaktaydı. Ancak günümüz teknolojinin gelişmesiyle birlikte sosyal medya, doktorlar ve sağlık kuruluşları için hasta ile iletişim konusunda ön plana çıkmıştır.

Doktor Sosyal Medya Yönetiminde Medikal Ajans Sizinle!

Kurucumuzun doktor olması, ekibimizde doktorların bulunması ve sadece sağlık sektörüne hizmet veriyor olmamız nedeniyle kazandığımız tecrübe sayesinde Medikal Ajans olarak sizin sosyal medyanızı yönetmeye talibiz. Sosyal medya hesaplarınızın açılması, yönetilmesi, sosyal medya reklamcılığı veya danışmanlık Medikal Ajans ile iletişime geçmeniz veya aşağıdaki formu doldurup göndermeniz yeterli olacaktır.