Doktorlar İçin Dijital Pazarlama Ajansı Nasıl Olmalı?

Dijital varlığınız, hedef pazarınızı sizinle başlamaya teşvik eder. Giderek daha rekabetçi hale gelen bu endüstrinin ortasında, tıbbi muayenehanelerin kendi başlarına pazarlama çalışmaları yapmaları giderek zorlaşıyor.

Bu nedenle birçoğu çevrimiçi varlıklarını korumak, pazarlamalarını geliştirmek ve muayenehanelerinin büyümesini sağlamak için bir sağlık hizmetleri dijital pazarlama ajansıyla ortak çalışmaktadır. Ancak doğru ajansla iş yaptığınızı nasıl anlarsınız? Sağlık hizmetleri dijital pazarlama uzmanlarınızı işe alırken aramanız gereken şeyleri öğrenmek için okumaya devam edin!

Dijital Pazarlama Ajansı Tutarken Dikkate Alınması Gereken 6 Faktör

Sağlık Sektöründe Deneyim

Sağlık sektörü benzersiz bir şekilde karmaşıktır. Her gün insanların hayatlarıyla ilgilenmek doğru uzmanlığı gerektirir. Sağlık hizmeti sağlayıcıları, yüksek standartları ve düzenleyici etkileri taahhüt eder. Bir sağlık hizmeti işletmesini pazarlamak, farklı sektörlerdeki diğer kuruluşlarla aynı değildir. Sorunları iletmek ve sağlayıcı ile hasta arasında bir aracı olarak yanıtlamak, alanın daha derin bir şekilde anlaşılmasını gerektirir.

Bir sağlık hizmetleri ajansı ile çalışmadan önce, ajansın geçmiş ve şimdiki müşterilerinin listesine bakmak en iyisidir. Projelerini ve işinizle alakalı sonuçlar sağlayıp sağlayamayacaklarını sorun. Bu kişilerin sağlık standartlarını ve kodlarını ihlal edecek hiçbir hata yapamayacaklarını unutmayın. Muayenehaneniz ve herhangi bir hastanız hakkında özel ve hassas bilgileri yayınlayamazlar. Diğer süreçlere geçmeden önce sağlık hizmetleri geçmişlerini ve bilgilerini kontrol etmeyi unutmayın.

ROI Odaklı

Pazarlama bir yatırımdır. Sağlık hizmetleri pazarlama çabalarınızın amacı, kanıtlanmış pazarlama stratejileri ve ölçülebilir gerçek dünya sonuçları üretmektir. Potansiyel bir sağlık pazarlama ajansından, hastanenizin amaç ve hedeflerini nasıl karşılayabileceklerine ilişkin önerilerini sunmasını isteyin.

Basmakalıp sözler ve boş vaatlerle yetinmeyin. Tekliflerini ve mevcut pazar durumunu analiz edin. Sonuçlara yatırım yaptığınız için, sundukları sağlık dijital pazarlama hizmetlerine yeterince ikna olmadıysanız sözleşmede ilerlemeyin.

Tam Hizmet Dijital Pazarlama Deneyimi

Elbette, müstakbel sağlık hizmetleri dijital pazarlama ajansınızın dijital pazarlama kampanyaları oluşturma konusunda uzman olmasını beklersiniz.

Önceki dijital pazarlama projelerinin portföyünü kontrol edin. Bazı ajanslar, sosyal medya pazarlaması, arama motoru optimizasyonu veya reklamcılık gibi belirli bir pazarlama alanı veya tekniğinde uzmanlaşmıştır. Müşterilerin %90'ı tüm kanallarda uyumlu bir marka deneyimi beklediğinden, potansiyel hastalarınızın beklentilerini karşılayabilecek bir ajans bulmak en iyisidir.

Sağlık hizmeti pazarlamacınız, sosyal medya platformlarınızdan web sitenize kadar tüm kanallarda gösterişli ve iyi markalanmış içerik oluşturabilmeli ve uygulayabilmelidir.

Sağlık hizmeti SEO'su, potansiyel müşteri yaratma, sosyal medya pazarlaması, web sitesi tasarımı, Google reklamları ve TBM, gelen pazarlama, kullanıcı deneyimi ve hatta video pazarlamadan tam hizmet dijital pazarlama konusunda uzmanlık sunabilecek ajans bulmak çok önemlidir.

Bunu yapmak, yüksek kaliteli ve uygun maliyetli dijital pazarlama stratejisi geliştirmeye sahip olmanızı sağlayacaktır.

Yaratıcılık ve Tarz

Yaratıcılık, dijital pazarlama çabalarının oluşturulmasında ve uygulanmasında olmazsa olmazdır. Ajansın reklam metni, videolar, infografikler ve reklam afişleri dahil olmak üzere içerik pazarlama portföyüne bir göz atın.

Yaratıcılık kriterlerinize uyuyorlar mı? Hedef pazarınıza satan içerik oluşturma yeteneğine sahipler mi?
Ekibin somut olmayan kişiliğini (yaratıcılık ve tarz) görmek için zihniyetlerini ve çalışma tarzlarını da kontrol edin. Enerjik mi, düşünceli bir şekilde çekingen mi yoksa arada bir yerde mi? Yaklaşımları uygulamanıza uygun mu?

Başarılı bir iş ilişkisinde insanlar en iyi sevdikleri kişilerle çalışır. Onlarla karşılıklı uyumluluğunuzu keşfetmek için zaman ayırın.

Sadece Hizmet Veren Değil Aynı Zamanda İş Ortağı!

Sağlık pazarlaması söz konusu olduğunda güven en üst düzeydedir. Yalnızca bir hizmet sağlayıcı yerine, iş ortağı gibi davranabileceğiniz bir sağlık pazarlama ajansı seçin. Bunu yapmak, onlarla stratejik ve taktik düzeyde yakın çalışmanıza yardımcı olacaktır.

Şirket içi pazarlama ekibinizin bir uzantısı olarak hizmet verebilecek bir ajans arayın. Markanıza uyum sağlamalı, sunulan benzersiz ürün ve hizmetlerinizi anlamalı ve benzersiz satış teklifinizi, alıcı kişiliklerinizi, marka konumlandırmanızı ve pazar fırsatlarınızı görebilmelidirler.

Oranlar ve Faturalandırma Süreci

Hiçbir şey bir iş ortaklığını istenmeyen finansal sorunlar kadar hızlı ve zor bozamaz. İş dünyasında genel bir kural olarak müstakbel ajansınızın ücretlerini, aylık pazarlama bütçesini ve faturalandırma süreçlerini anladığınızdan emin olun.

Hem acente hem de müşteri olarak siz, sözleşmenizde ortaya çıkabilecek oranlar, ücretler, avanslar ve ek masraflar konusunda anlaşmanız gerekir. Yetkilerinizi, değişiklik emirlerinizi ve onaylarınızı etraflıca tartışın.

Muayenehaneniz İçin Doğru Ajans ile Çalışın!

Muayenehaneniz için doğru sağlık pazarlama ajansı ile anlaşmak son derece önemlidir! Bir ajansın sağlık hizmeti dijital pazarlamasındaki deneyimini ve güvenilirliğini doğrulamak için şu 3 yolu deneyebilirsiniz:

  1. Ajansın endüstri uzmanlığını doğrulayın. Web sitelerini ziyaret edin, portföylerine göz atın ve mümkünse önceki müşterilerinin referanslarını ve incelemelerini arayın.
  2. Onlardan yararlı sağlık bilgileri alın. Ajansın bir sağlık hizmetleri pazarlama stratejisi oluşturma konusundaki kapsamlı bilgisini sergileyen uzun biçimli içerik kaynaklarına (nihai kılavuzlar, e-Kitaplar, infografikler) bakın.
  3. Sonuçların somut kanıtını isteyin. Ajansın vaatlerini yerine getirmek için doğru teknolojilere, stratejilere ve kaynaklara sahip olup olmadığını öğrenin. Önceki çalışmalarına bakın, satış artışı yüzdesi ve hasta kazanımı dahil olmak üzere sundukları sonuçların verilerini ve istatistiklerini isteyin.

Sağlık Kuruluşunuz İçin Tatmin Edici Sonuçlar Elde Etmek İstiyor Musunuz?

Sağlık uygulamalarınıza uygun maliyetli bir şekilde daha fazla satış sağlayabilen kanıtlanmış pazarlama stratejilerimiz var. Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için hemen bizimle iletişime geçin!