One Page, Landing Page ya da Tek Sayfa Tasarım, büyük ölçekli olmayan daha küçük içeriğin tek bir sayfada sunulmasıdır. One page web site, fazla içeriği olan web siteleri için uygun değildir. Burada amaç, ziyaretçiyi yormadan anlatılmak isteneni ona anlatmaktır.

One Page Web Sitesi Nedir?

One page web sitesi, genellikle internet ortamında herhangi bir reklamın tıklandığında ziyaretçinin yönlendirildiği tanıtım sayfasıdır. Hedef kitlenin erişmek istedikleri içeriğe veya bilgiye hızlı bir erişimini sağlarlar.

Sağlık Sektöründe One Page Web Sitesi

One page web sitesi doktor, hastane ya da kliniklerin kendi internet siteleri dışındaki sitelerdir. Sadece uygulanan bir tedavi ya da sunulan bir hizmete yönelik oluşturulan tek sayfalık sitelerdir. Genelde isimleri de uygulanan tedavi ya da sunulan hizmetin adını taşır. Örneğin kendi adına web sitesi olan bir üroloji doktoru, böbrek taşı tedavisi konusunda önem çıkmak istiyorsa ‘’bobrektasiameliyati.com’’ diye bir one page site isteyebilir. Yine bir hastane düzenlediği check-up kampanyaları için böyle bir siteye ihtiyaç duyabilir.

One Page Web Site Avantajları Nelerdir?

Tek sayfa tasarımlar daha düşük maliyetlidirler.

Fazla sayıda görsel ve metin içeriğine gerek duymaz.

Kullanıcılar sitede gereksiz yere dolaşmadan doğrudan hedefe ulaşır.

Normal web sitelerine göre tamamlanmaları daha hızlı olur ve böylece hedef kitleye ulaşım daha kısa sürede olur.

Mobil uygulamalara benzerlik gösterdiği için mobil kullanımları çok kolaydır.

One page web sitesi ihtiyacınız varsa Medikal Ajans ile iletişime geçin ya da aşağıdaki formu doldurup göndermeniz yeterli.