Neden bir web siteniz olmalı? Doktor, diş hekimi, psikolog, diyetisyen ya da veteriner hekimseniz, üstelik bir de özel sektörde çalışıyorsanız mutlaka bir web siteniz olmak zorunda. Neden mi?

Eskiden insanlar hastalandıklarında gidecekleri doktoru bulmak için yakınlarına ya da arkadaşlarına danışırlardı. İnternet kullanımın yaygınlaşmasıyla birlikte artık sağlık sorunu olan kişiler, gidecekleri doktor ya da sağlık kuruluşunu bulmak için Google gibi arama motorlarına başvurmaktadır. Sağlık sorunu olan bu kişiler, kendilerini ilgilendiren hastalık, şikayet, tahlil, tetkik, ameliyat, uzmanlık alanı, doktor ya da kurum ismi yazarak arama yapmaktadırlar. Örneğin İzmir üroloji doktoru, Ankara kulak burun boğaz gibi anahtar kelimeler yazarak arama yapmaktadırlar. Eğer bir web siteniz yoksa bu tür aramalarda hastaların sizi bulması ve size ulaşması mümkün değildir.

Web siteniz sayesinde mesleğiniz, bölümünüz ve ilgi alanlarınız ile ilgili faydalı bilgileri, yazmış olduğunuz makaleleri ya da ameliyat videolarınızı hastalarınız ile paylaşabilir ve web sitenizi etkili bir iletişim aracı olarak kullanabilirsiniz. Böylece belli bir takipçi kitlesi oluşturabilirsiniz.

Ben kamuda çalışıyorum web sitem olmasa da olur demeyin. Mevcut olan web siteniz, bir süre sonra muayenehane açtığınızda ya da özel bir hastanede çalışmaya başladığınızda, hastalarınızın sizi daha kolay bulmasını sağlayacaktır.

Kısacası web siteniz sizin internet dünyasındaki adresinizdir. Hastalarınızın size daha kolay ulaşmasını, onlar ile kolayca iletişime geçmenizi ve iletişim bilgilerinizi güncellemenizi sağlar.