Doktorlar İçin Video Çekimi Hizmeti

Hastaların dijital ortamda geçirdikleri süreye giderek daha çok video hakim oluyor. Çoğu doktor, videonun pazarlama stratejilerinin bir parçası olması gerektiğini biliyor ama tam olarak nereden başlaması gerektiğini bilmiyor.

Doktorlar İçin Video Pazarlaması Neden Önemlidir?

Sağlık hizmetleri video pazarlamasının eğitim unsuru, onu farklı kılan şeydir. Bir doktor olarak, çok karmaşık durumları veya tedavileri kolayca anlaşılabilecek ve yine de izleyicinin ilgisini çekecek şekilde açıklamanız gerekir.

Bu, diğer sektörlerdeki pazarlamacıların karşılaşmadığı bir zorluktur. Video, eğitim vermenin en iyi yollarından biridir çünkü videonun görsel ve işitsel doğası aracılığıyla, yazılı içerikten çok daha fazla empati oluşturabilirsiniz. Video, pazarlamanızın kritik bir unsuru olan ve muayenehanenizi diğer doktorlardan ayırabilen "empati" uyandırmada çok daha iyidir.

Doktorlar Ne Tür Videolar Oluşturmalı?

İşte doktorlar için en yaygın video pazarlama türlerinden birkaçı:

Hekim Tanıtım Videoları

Bir doktorun tanıtım videoları otorite ve güven oluşturur. İdeal olarak, muayenehanenizdeki her doktor için bunları oluşturmak istersiniz.

Eğitim Videoları

Potansiyel hastaları en alakalı koşullar ve tedaviler hakkında eğitin. Bu videolar, hastalarınızla her gün yaptığınız konuşmaları taklit etmelidir. Bunları hem koşullar hem de tedaviler için oluşturmayı unutmayın. Hastalar genellikle her ikisini de araştırıyor ve web sitenizde her biri için ayrı site sayfaları olması gerektiğine inanıyoruz.

Hasta Görüşleri

Hasta referansları, hastalardan deneyimleri hakkında sosyal kanıt oluşturur. Bu videolar potansiyel müşterileri hastalara dönüştürmek için çok önemlidir. Tedaviden önce ve sonra geçirdikleri yolculuk net olmalıdır. Bunlar en yaygın olanları olmakla birlikte, doktorların muayenehaneleri için oluşturabilecekleri birkaç gözden kaçan video vardır.

  • Doktor SSS videoları
  • Uygulama turları
  • Facebook ve Youtube için video reklamlar
  • E-posta için videolar
  • İşe alım için videolar

Doktorlar Hangi Yaygın Video Hatalarını Yapar?

En yaygın hata, videoya hiç yatırım yapmamaktır. Yine de doktorlar video oluşturmaya çalıştıklarında, doktorlar için video pazarlamanın etkinliğini tehlikeye atabilecek birkaç yaygın sorun görüyoruz. Bunları aşağıda listeledik:

Düşük Kaliteli Ses

Bu, izleyicilere vermeye çalıştığınız hikayeyi veya mesajı anlamalarını engellediği için yapılan bir hatadır. Ses kalitesi düşük olduğunda, potansiyel hastalar izlemeyi bırakacaktır. (Medikal Ajans olarak en iyi sistemleri kullanıyoruz.)

Zayıf Aydınlatma

Görsel olarak, zayıf aydınlatma çoğu zaman suçludur. Ancak ne yazık ki bu aynı zamanda doktorların videolarının kalitesini en verimli şekilde artırabilecekleri alanlardan biridir.

Gereksiz Uzun Videolar

Sıklıkla gördüğümüz bir şey, doktorların gereksiz yere uzun videolar oluşturmasıdır. 45 dakikalık bir web seminerinin tekrarını yayınlıyorsanız, uzun bir videoya sahip olmanız sorun değil. Ancak, bir doktor için 10 dakikalık bir biyografi yayınlamak uygun değildir.

Dijital platformlardaki dikkat süreleri kısadır ve tüm kısa veya uzun videolar dikkat çekmeli ve kullanıcıları tutmalıdır. Hastaları eğitirken uzun uzadıya gitmek sorun değil, ancak kendinizden veya uygulamadan bahsederken, açık ve öz olmalısınız.

Dağıtım Planı Yok

En büyük hatayı videolarınız için bir dağıtım planına sahip olmamanız olarak görüyoruz. Harika bir pazarlama videosu oluşturmak için zaman ve para harcamayı planlıyorsanız, onu dağıtma niyetinizin olması gerekir. Videolarınızı ilgili tüm mecralarda paylaşmalısınız.

Doktor Videoları Nasıl Oluşturulur?

Uygulamanız için videolar oluşturmak için sahip olduğunuz birkaç seçenek vardır. Her biri farklı bir zaman veya maddi yatırım gerektirir.

Seçenek: Videoyu Kendiniz Çekip Düzenlemeniz

Ne yazık ki, birçok doktor bu yaklaşımı tahmin edilebileceği gibi kötü sonuçlarla alıyor. Acı bir gerçek şu ki, dahili personeliniz kaliteli videolar üretmek için gerekli donanıma ve uzmanlığa sahip olmuyor bu yüzden kendi çektiğiniz videolarda çok büyük kaliteler beklemeyin.

Seçenek: Geleneksel Bir Video Prodüksiyon Şirketiyle Çekim

Bu işlem genellikle yüksek kaliteli video ile sonuçlansa da, aynı zamanda muayenehaneniz için en pahalı seçenektir. Maliyet nedeniyle, ihtiyacınız olan miktar yerine yalnızca tek bir videoya paranız yetebilir. Ne yazık ki durum böyle değil ve geleneksel video prodüksiyon işleri genellikle aşırı pahalı durumdadır.

Seçenek: Stok Videolar Kullanmak

Bir freelancer videographer ile çalışarak onun stok görseller ve stok videolardan faydalanarak çalışma yapmasını isteyebilirsiniz. Bu bir prodüksiyon şirketi ile çalışmaktan daha az maliyetlidir ama daha düşük kaliteli bir çıktı alırsınız.

Seçenek: Medikal Ajans ile Çalışın!

Sizi gerçekten anlayan, ütopik ve gereksiz ücretlendirmeler yapmayan bir şirket mi arıyorsunuz? Medikal Ajans olarak en kaliteli hizmeti en uygun koşullarda size sağlamak isteriz. Sizi anlayan ekibimiz, sizin için çok güzel videolar üretecektir. Doktor video çekimi hizmeti almak istiyorsanız detaylı bilgi için tıklayınız!