Bir Doktorun Web Sitesi Nasıl ve Neden Olmalıdır?

Doktorların ve cerrahların, bir web sitesinin kendi uygulamalarına uygun olmadığını düşünmeleri alışılmadık bir durum değildir. Bunun yerine birçok sağlık uzmanı, uygulamalarının ağızdan ağza sözler yoluyla kendi başına gelişebilmesi gerektiğini düşünüyor. Ancak muayenehaneniz için bir web sitesine sahip olmak birden fazla şekilde size faydalı olabilir.

Güvenilirlik

Birçok hasta randevu almak için muayenehaneyi aramadan önce internette araştırma yapar. Bazı durumlarda, doktor seçimlerini birkaç seçeneğe indirirler. Kimlik bilgilerinizi, eğitiminizi ve üyeliklerinizi web sitenizde listeleyerek, gelecekteki hastalarınıza bir güven duygusu aşılamanıza yardımcı olursunuz.

Ödüller ve son zamanlarda medyada yer alma gibi güven oluşturan diğer şeyleri sergilemek de web sitesi ziyaretçisinin gözünde güvenilirliğinizi artırabilir. Personelinizin biyografilerini dahil etmek bile potansiyel hastaların ziyaret konusunda kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlayabilir.

Hizmetlerin Açıklaması

Hizmetlerinizin ve prosedürlerinizin bir açıklamasını web sitenize eklemek harika bir fikirdir. Bunun birçok nedeni bulunur. Bunlardan biri, potansiyel hastaların çevrimiçi arama yaparken sizi daha kolay bulmasına yardımcı olacak olmasıdır. Diğer bir neden ise, kapsamlı bir liste ve açıklamanın, potansiyel hastaların muayenehanenizi ziyaret etmenin birden fazla aile üyesi için faydalı olabileceğini anlamalarına yardımcı olabilmesidir.

Doğru Bilgi

Birçok kişi, deneyimledikleri semptomları çevrimiçi olarak araştırır. Bu da onları genellikle yanlış bilgilere götürebilir. Web sitenizde hastalıklar, durumlar ve prosedürler hakkında kendi yetkin bilgilerinizi sağlayarak, alanınızla ilgili orada bulunan bilgileri kontrol etmenize yardımcı olur ve karşılaşabileceğiniz yanlış bilgilendirilmiş hasta sayısını azaltırsınız.

Kazanılan Zaman

Ofis personeliniz, çeşitli idari görevleri tamamlamak ve hastaların ofisinizi bulmasına yardımcı olmak için çokça zaman harcıyor. İletişim bilgileri, kabul edilen sigorta sağlayıcıları ve planları, çalışma saatleri, adres, harita ve hatta faks numaranızı içeren bir sayfaya sahip olarak tüm ofisinizin verimliliğini artırmaya yardımcı olabilirsiniz.

Hastayı bir randevu için hazırlamaya yardımcı olan çevrimiçi doldurulması kolay bir form sunarak ve doğrudan siteden yazdırılmaya hazır PDF sürümlerinde yeni hasta formları alarak fazladan yol kat edebilirsiniz. Ek olarak, hastaların ilk randevularına neleri getirebilecekleri ve ofisinizde yaklaşan prosedürler için nasıl hazırlanabilecekleri hakkında bilgiler ekleyebilirsiniz.

Genel olarak muayenehaneniz için bir web sitesi, hastalarınıza sizinle iletişim halinde kalmaları için kolay bir yol sunar ve imajınızı güçlendirmek için muayenehanenizin duvarlarının ötesine uzanır. Bununla birlikte, doktor web sitelerinin kuralları diğer birçok web sitesi için aynıdır. Bu da basit ve net kalmanın önemli olduğu anlamına gelir. Yeni formlar ve personel biyografileri eklemek gibi şeyleri gerektiği gibi güncellemek ve değiştirmek de gereklidir.

Doktor Web Sitesi İçin En İyi 5 Uygulama!

Doktor web sitesi tasarımı için en önemli uygulamalar şunları içerir:

 1. Bilgilendirici olun
  Web siteniz, temel bilgileri elde etmeyi çok kolaylaştırmalıdır. Telefon numaranız, fiziksel adresiniz ve çalışma saatleriniz, hastaların web sitenizi ziyaret etmesinin en popüler nedenleri olabilir. Bu nedenle bu bilgiler her sayfada kolayca bulunmalıdır. Yeni hastaların veya potansiyel olarak yeni hastaların web sitenize erişmesinin bir başka nedeni de muayenehaneniz hakkında daha fazla bilgi edinmektir. Web sitenizde her doktorun biyografisini, tıbbi uygulamanızı neyin farklı kıldığını, hangi sigortayı yaptırdığınızı, iptal politikalarınızı ve randevulara nasıl hazırlanacağınıza dair ipuçlarını bulundurduğunuzdan emin olun.
 2. Birden çok konuya özel sayfa oluşturun
  Tıbbi muayenehaneniz için beş sayfadan daha kısa bir web siteniz varsa, muhtemelen ilk izlenim bırakmak konusunda iyi bir iş çıkarmıyorsunuzdur. Muayenehanenizi özel yapan birçok şey vardır ve bir web sitesi, bunların ne olduğunu açıklamak için bulunmaz bir fırsattır. Bir sayfada çok sayıda konuyu listeleme hatasına düşmeyin. Bu, ne arama motoru optimizasyonu ne de kullanılabilirlik için iyi bir uygulama değildir! Muayenehanede her doktor için ayrı bir sayfa olduğundan emin olun, sigorta bilgileri, randevu hazırlama vb.
 3. Gezinmeyi kolaylaştırın
  Web sitenizde tartışmak istediğiniz her bir konu için birden çok sayfaya sahip olmak en iyi uygulamadır. Ancak navigasyonunuz zayıfsa, bu size çok az fayda sağlar veya hiç fayda sağlamaz.
  Doktorlar için web sitesi tasarımının amacının muayenehanenizde hasta olma deneyimini geliştirmek olduğunu unutmayın. Web sitesinde gezinmek zorsa, hastalarınız web sitenizdeki veya muayenehanenizdeki değeri görmeyecektir. Web sitenizde nasıl kolayca gezineceğinizi bilmeniz, başkalarının da bunu yapacağı anlamına gelmez. Hasta tabanınızın birincil demografisini göz önünde bulundurun ve bu demografiye uyan arkadaşlarınızdan ve ailenizden web sitenizi ziyaret etmelerini ve belirli sayfaları bulmalarını isteyin.
 4. Temiz bir tasarım geliştirin
  Her şey dağınık, düzensiz ve gelişigüzel dağılmış olsaydı, hastalarınızı ofisinize davet eder miydiniz? Web siteniz hakkında farklı hissetmemelisiniz. Siteniz uygulamanızın bir uzantısıdır. Görünüşünün dağınık değil, temiz ve düzenli olmasını sağlayarak ziyaretçilerinize doğru mesajı gönderdiğinizden emin olun!
 5. Net harekete geçirici mesajlar sağlayın
  Web sitesinin her sayfasında istenen bir sonraki adım bulunmalıdır. Bir kullanıcı hakkımızda bölümünü okumayı bitirdikten sonra, bir sonraki ideal adım ne olur? Doktorlarınız hakkında daha fazla bilgi edinmek, kabul ettiğiniz sigorta poliçelerini görüntülemek veya randevu almak mı?
  Bir sonraki mantıklı adım ne olursa olsun, sayfada, o sayfadan görmelerini istediğiniz bir sonraki sayfaya geçişi basitleştiren net bir harekete geçirici mesaj oluşturun. Örneğin, web siteniz aracılığıyla bir randevu verme işlevine sahipseniz, bir randevu başarıyla planlandıktan sonra teslim edildikleri onay sayfasında “randevunuza nasıl hazırlanabilirsiniz” sayfasına bir bağlantının yer verilmesi iyi bir fikir olabilir.

Doktor Web Tasarım Hizmetlerimiz Neleri İçeriyor?

Bir doktor için web tasarımı, çekici bir web sitesi oluşturmanın ötesinde bir çalışmadır. Güzel bir siteye ek olarak, doktorlar için web sitesi tasarımı, insanların dizüstü bilgisayarlarından, tabletlerinden veya telefonlarından erişebilecekleri ve arama motorlarında bulabilecekleri hızlı, erişilebilir bir site oluşturmaya odaklanır.

Bu nedenle doktor web sitesi hizmetimiz size şu özelliklere sahip bir site sağlar:

 1. Benzersiz
 2. Hızlı
 3. Erişilebilir
 4. Mobil uyumlu (Responsive)
 5. Sağlık standartlarına ve yönetmeliklerine uygun
 6. Arama motoru optimizasyonu (SEO) ile arama motorları için optimize edilmiştir

Doktor web tasarımı için Medikal Ajans ile çalıştığınızda, özel bir proje yöneticisi sizinle ilgilenecektir. Proje yöneticiniz, sitenizin tasarımını, inşasını ve lansmanını sorunsuz hale getirecektir.

Muayenehanenizi, amaçlarını ve arzularını öğrenirler. Bu bilgileri İstanbul merkezli şirket içi tasarım ve geliştirme ekibimizin web sitenizi oluşturmasına yardımcı olmak için kullanırlar.