Doktor Web Siteleri İçin Özgün İçerik Üretimi Neden Önemlidir?

Bazı insanlar kendilerini hasta hissettiklerinde veya bir sağlık sorununu yönetmek için yardıma ihtiyaç duyduklarında hemen doktora giderler. Ancak birçoğu internete yönelir. Bir blog gönderisi veya makale sayfası, yüz yüze bir randevu için uygun olmasa da, hastalarınızla ilişkinizi güçlendirmeye ve hatta yenilerini çekmeye yardımcı olabilir.

Otorite Gösterir

Hastalarınız, sağlıkları ve esenlikleri konusunda size güveneceklerse, sizin bilginize güvenebilmeleri gerekir. Kaliteli içerik, özellikle en son araştırmalardan alıntı yaptığınızda ve hastalıkları veya durumları önleme veya yönetmeye yönelik anlamlı adımlar sağladığınızda bunu yapar.

Erişiminizi Artırır

Çevrimiçi içeriğin paylaşılma olasılığı, ofisinizdeki bir kitapçık veya broşürden daha fazladır. Site ziyaretçileri, bilgileri ailelerine ve arkadaşlarına aktardıkça uygulamanız daha fazla insanın önüne çıkar. Bu kişiler ya ileride hasta olabilirler ya da kendi arkadaşlarını ve ailelerini muayenehanenize yönlendirebilirler.

Sonraki Adımı Teşvik Eder

Çoğu durumda sitenizdeki içerik, hastaları harekete geçmeye motive etmelidir. Açık ve net bir harekete geçirici mesaj içeren içerik, insanları sağlıklarını yönetmede bir sonraki adımı atmaya teşvik edecektir. Bazıları için bu, sadece dinlenmek ve küçük bir yaralanmaya bakmak anlamına gelir. Diğerleri için, bir randevu planlamak anlamına gelir.

Bunlar içeriğin yapabileceği şeylerden sadece birkaçı. Bir sonraki bölümde, uygulamanızın bu hedeflere ulaşmasına yardımcı olacak içerik türlerini ele alacağız.

Ne Tür İçerikler Oluşturulmalıdır?

İçerik pazarlamasının zorluklarından biri, potansiyel hastaların ilgisini çeken konuları ele alırken aynı zamanda uygulamanızı rakiplerinizden farklı kılmaktır. Bu tür içerikler her ikisini de yapar:

Blog Gönderileri

Bloğunuzda ele aldığınız konular, hastalarınızın sizin için sahip olduğu ortak endişeleri ve soruları ele almalıdır. Ancak, kulağa diğer tüm tıbbi bloglar gibi gelmek zorunda değildir. Kendi benzersiz yazı stilinizi ve üslubunuzu kullanın veya bloğunuzu yeni ebeveynler veya kronik rahatsızlıklarla yaşayan insanlar gibi belirli hasta profillerine hedefleyin. Doktorlar için makale hazırlama, hasta- doktor ilişkileri için büyük öneme sahiptir.

Bilgi Grafikleri

Görseller yalnızca içeriğe yetenek katmakla kalmaz, aynı zamanda karmaşık konuların anlaşılmasını kolaylaştırır. Karmaşık bir konu veya sayısal verilerle uğraşıyorsanız, infografikler oluşturun ve okuyucularınızın daha kolay anlamasını sağlayın!

Yaygın, günlük konuları daha ilginç hale getirmek için orijinal grafikler de kullanabilirsiniz. Örneğin, bir vitaminin tüm vücut üzerindeki faydalarını gösteren bir infografik, madde işaretli bir listeden daha fazla dikkat çeker.

Videolar

Hasta- doktor ilişkisi güven gerektirir. İçgörülerinizi videolarda sunmak, kliniğinizi hiç ziyaret etmemiş kişiler arasında bile bu güvenin bir kısmını oluşturmanıza yardımcı olabilir. İzleyiciler sağlık hizmetleri hakkında konuştuğunuzu görerek ve işiterek size ve muayenehanenize daha aşina hale gelir ve bu da yüz yüze randevu alma konusunda daha rahat olmalarını sağlayabilir.

Kullandığınız biçimler ne olursa olsun, içeriğiniz gelişigüzel oluşturulmamalıdır. Bir içerik pazarlama stratejisini nasıl hayata geçireceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

İçerik Pazarlamasını Kullanmaya Nasıl Başlayabilirsiniz?

İçerik pazarlaması, diğer herhangi bir pazarlama kanalıyla aynı tür planlama, hedef belirleme ve ölçüm gerektirir. Uygulamanız için içerik oluşturmadan önce aşağıdaki adımları izleyin.

Hedefleri Belirleyin

İçeriğinizin amacı nedir? Uygulamanız için ne yapmasını istiyorsunuz? Yayınladığınız her şey belirli bir amaç göz önünde bulundurularak oluşturulmalıdır. Bu nedenle başlamadan önce bu soruyu yanıtlayın. Hasta kitlenizi artırmak, mevcut hastalarla daha fazla randevu planlamak veya başka bir hedefe ulaşmak isteyip istemediğinize karar verin.

Bu, hangi içeriği ürettiğinizi, nerede yayınladığınızı ve onu nasıl tanıtacağınızı belirleyecektir. Stratejinizin zaman içinde başarılı olup olmadığını belirlemenizi de çok daha kolaylaştıracaktır.

Bir İçerik Takvimi Oluşturun

İçeriğinizi önceden planlayın, böylece yazmaya başlama zamanı geldiğinde fikirlere takılıp kalmazsınız. Öncelikle, ne sıklıkta yeni içerik göndermek istediğinize karar verin (haftada bir kez öneriyoruz) ve ardından her yeni gönderide hangi konuları ele alacağınıza karar verin.

Belirli konuların belirli zamanlarda daha popüler olduğunu unutmayın. Örneğin, insanlar alerji konusunda daha çok bahar aylarında endişelenirken, kilo alımı tatil sezonu boyunca bir endişe kaynağıdır.

Harekete Geçirici Mesajlar Ekleyin

Yüksek kaliteli içerik, okuyucularınızı bilgilendirmeli ve eğlendirmelidir. Pazarlama stratejiniz uğruna, bir sonraki adımı da motive etmelidir. İstenen bu sonraki adımı, harekete geçirici mesaj biçiminde içeriğinizin herhangi bir yerine ekleyin. Harekete geçirici mesajlarınız, ulaşmaya çalıştığınız hedeflere bağlı olacaktır.

Sonuçları Seyredin!

İçeriğinizin işe yarayıp yaramadığını öğrenmenin tek yolu, stratejinizin sonuçlarını ölçmenizdir. İçeriğinize kimin yanıt verdiğini ve hangi kanalların en iyi yanıtı ürettiğini öğrenmek için çevrimiçi analiz araçlarından yararlanın. Veriler, stratejinizde nelerin işe yaradığını ve neleri değiştirmeniz gerektiğini size bildirir.